دستگاه هیدروگرافیک چیست؟

دستگاه هیدروگرافیک یا چاپ آبی که یک فرایند دکوراتیو سه بعدی است، اولین بار در سال ۱۹۸۴ در کشور آمریکا ساخته شد، از دستگاه هیدروگرافیک که به نام های دستگاه تصویر برداری آبی و چاپ مکعب نیز معروف است، میتوانیم برای چاپ طرح های هندسی مختلف، تزئین قطعات کلاه ایمنی و داشبورد ماشین استفاده کنیم.

کاربرد دستگاه هیدروگرافیک:

دستگاه هیدروگرافیک دارای کاربرد وسیعی است و بر روی طیف وسیعی از اجسام مختلف قابل اجرا می باشد، فیلم های هیدرو گرافیک بر روی سطوح مختلفی مانند پلاستیک، فایبرگلاس، چوب، فلز، و سرامیک قابل اجرا هستند.

ایلیا کروم

فروش دستگاه هیدروگرافیک ، هیدروگرافیک و فیلم آموزش هیدروگرافیک

فرآیند هیدرو گرافیک روی گستره متنوعی از اشیاه قابل اجراست، از قطعات داخلی هواپیما و قطعات خودرو گرفته تا قطعات کوچکی همچون گوشی موبایل. فیلم های هیدروگرافیک روی تمام سطوح از جمله پلاستیک، چوب، فایبرگلاس، فلز و سرامیک قابلیت اجرا دارند. چاپ هیدرو گرافی برای اکثر قطعاتی که قابلیت مستغرق شدن در آب را داشته باشند امکان پذیر است.

فروش-دستگاه-هیدروگرافک
فروش-دستگاه-هیدروگرافک
فروش-دستگاه-هیدروگرافک

تولید کننده وان هیدرو گرافیک و حوضچه هیدروگرافیک برای دستگاه هیدروگرافیک یا چاپ ابی و واتر ترانسفر در ایران میباشد دستگاه هیدروگرافیک ایلیاکروم در ابعاد دلخواه مشتری ساخته میشود که تمام قطعات در ان به روش هیدروگرافیک چاپ ابی رنگ شود.
این دستگاه در ایران با نامهای وان هیدروگرافیک ،دستگاه هیدروگرافیک ، حوضچه هیدرو گرافیک ،کربو هیدرات ، واترترانسفر ، چاپ آبی و مواد آنفیلم هیدروگرافیک ، طراحی هیدروگرافیک ، طرح کربن سیستم هیدروگرافیک ،  شناخته شده هست
شرکت ایلیا کروم با طرهای متنوع و ساخت دستگاهای دستی و اتوماتیک هیدروگرافیک اماده خدمات دهی هیدرو گرافیک میباشد

هیدروگرافیک یا به عبارت دیگر چاپ آبی به یک فرایند دکوراتیو سه بعدی گفته می شود. هم چنین از دیگر نام های هیدروگرافیک می توان به تصویربرداری آبی و چاپ مکعب اشاره نمود. در حدود تقریبی می توان قدمت استفاده اولیه از دستگاه هیدرو گرافیک را به سال ۱۹۸۲ میلادی در ایالات متحده آمریکا نسبت داد. در این چاپ می توان انواع طرح های مختلف مثل فیبر کردن، چوب، استتار، فلز پولیش شده و طرح های هندسی مختلف را برای تزئین کردن قطعات مانند کلاه ایمنی موتور سیکلت، اسکیت و داشبورد اتومبیل به کار گرفت.

کاربرد هیدروگرافیک

این فرایند دارای کاربرد وسیعی است، به گونه ای که در اشیاهای متنوع قابلیت اجرا دارد. برای مثال در قطعات داخلی هواپیما، خودرو و قطعه های کوچکی هم چون گوشی همراه می توان از هیدرو گرافیک استفاده نمود. هم چنین می توان فیلم های هیدرو گرافیک را بر روی کلیه سطوح مختلف مثل پلاستیک، فایبرگلاس، چوب، فلز و سرامیک به اجرا درآورد. هم چنین چاپ هیدروگرافی برای بیشتر قطعه هایی که امکان غرق شدن در آب را نیز دارند قابل اجرا است.

هیدرو گرافی در سراسر جهان برای آراستن دارای تنوع بالایی برای اجسام مختلف می باشد. هیدروگرافی برای بیشتر مواد که بتوان آن را در آب غوطه ور کرد به کار برده می شود که این کار نیازمند فن و تخصص بالایی است. هیدروگرافی از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه بوده و همانند چاپ های متداول از جمله شابلونی،ترانسفر و پرس دارای مشکلات فراوان نمی باشد. 

پایداری و دوام هیدروگرافی به خاطر جوهر فیلم هیدروگرافی بسیار پایدار بوده و همچنین بعد از انجام لایه گذاری با ماده کوتینگ شفاف باعث ماندگاری طولانی آن می باشد رنگ بندی هیدروگرافی بسیار بالا بوده وبه انتخاب مشتری قابل دسترسی می باشد.
زمان اجرای هیدروگرافی بین ۲ تا ۵ روز میباشد که پوشش سوپر کیلر باعث دوام بسیار بالای آن میگردد. دربازار ازکیلرهای غیر استاندارد استفاده میگردد که خود باعث درخشندگی پایین وطول عمر کم آن میگردد.

خدمات هیدروگرافی ما

داشبورد
فرمان
رینگ
جلوپنجره

مجموعه تیونینگ ماافتخاردارد کلیه قطعات هیدروگرافی شده رابابهترین کیفیت وبهترین متریال دراختیار مشتریان گرامی قرار دهد

هیدروگرافی یا به عبارات دیگر غوطه وری در آب، مجسم ساختن سیال، مجسم ساختن در آب، چاپ هیدرو گرافیک یک کار تزئینی برای جسم های سه بعدی است.

هیدروگرافیک در سراسر دنیا برای تزیین تنوع زیادی از اجسام استفاده میشود. این فیلم های را میتوان بر روی همه ی مواد پلاستیک، چوب،فایبر گلاس، فلز و سرامیک استفاده کرد.
در اغلب موارد اگر موادی را در آب غوطه ور شوند میتوان چاپ هیدرو گراف را بر روی آن بکار برد. در این طرح از فیلم محلول در آب استفاده میشود که نقاشی بروی آن انجام شده است،یک اکتیواتور استفاده می شود، فیلم حل می شود و جوهر بر روی سطح آب باقی می ماند.

این کار به آمادسازی نیاز دارد و جایی که قرار است چاپ روی آن انجام شودباید اول با یک مواد اولیه پوشیده شود. بعد از خشک شدن مواد اولیه، یک مواد رنگی برای کوت کردن بر روی اجسام استفاده میشود تا با طرح تطبیق داشته باشد.
برای چاپ بر روی چوب، یک مواد کوت قهوه ای رنگ استفاده میشود و تعدادی طرح با پایه ی رنگی خاص برای مخفی سازی استفاده میشود.
بعد از این که پروژه رنگی استفاده شد، آن جسم برای هیدروگرافی آماده است.
و حال میتوان آن جسم را در درون آب فروکرد و مرکب اطراف آن قرار میگیرد، سپس با یک پارچه ی تمیز شسته و محافظت میشود.